Подршка запосленима на Косову и Метохији

,,Србијавоз“ а.д. даје подршку својим запосленима, који су заједно са запосленима ,,Инфраструктуре железнице Србије“ а.д. данас протерани са својих радних места у Звечану и Лепосавићу, и подржава став Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Републике Србије, које је најоштрије осудило данашње једностране и противправне потезе привремених институција у Приштини, где су, уз присуство припадника тзв. косовске полиције, упале и заузеле железничке станице у Звечану, Лепосавићу, Лешку и Ибарској Слатини, на територији Косова и Метохије.

Свесни чињенице да овакви поступци не доприносе стабилности, безбедности нити нормализацији живота у јужној српској покрајини, већ додатно подижу тензије и изазивају забринутост међу запосленима и грађанима, од стране железничких компанија, а првенствено од стране државе Србије на челу са председником Александром Вучићем ће бити предузете све мере и активности да њихова егзистенција и егзистенција њихових породица не буду угрожене.

„Србијавоз“ а.д. истовремено шаље поруку да ће обе железничке компаније, на челу са ресорним министарством, Владом Републике Србије и председником Александром Вучићем наставити да пружају пуну подршку нашем народу и свим запосленима, без обзира на притиске и једностране потезе Приштине, и да ће бити уз њих.